Preliv za lase forum (vprašanja in odgovori)
12
Mar
Preliv za lase je priljubljena izbira za vse, ki želite osvežiti barvo las, dodati sijaj ali prekriti prve sive lase, ne da bi se zatekli k trajnemu barvanju.
V nadaljevanju odgovarjamo na najpogostejša vprašanja, ki se pojavljajo na temo preliv za lase forum.
Kazalo
- Kaj je preliv za lase?
- Kako deluje preliv za lase?
- Ali preliv prekrije sive lase?
- Kako dolgo zdrži preliv na laseh?
- Kakšna je razlika med prelivom in trajno barvo za lase?
- Ali obstajajo naravne alternative sintetičnim barvam za lase?
- Kako delujejo naravne barve za lase?
- Komu še posebej priporočamo rastlinske naravne barve za lase?
- Kako pravilno nanesemo zmes na lasišče?
- Kako speremo zmes z lasišča?
- Kako skrbeti za lase po naravnem barvanju?
- Zaključek
Kaj je preliv za lase?
Preliv za lase je nežen barvni premaz, ki lase obda z barvnim pigmentom, ne da bi trajno spremenil njihovo strukturo. Deluje brez amonijaka ali močnih kemikalij, kar pomeni, da las ne poškoduje, ampak mu le doda barvni odtenek in sijaj.
Kako deluje preliv za lase?
- Ne prodre globoko v lasno vlakno, ampak lase ovije z barvnim filmom
- Poudari naravno barvo las ali jo nekoliko spremeni
- Se postopoma izpira, običajno v 4–8 tednih
Ali preliv prekrije sive lase?
Da, preliv lahko delno prekrije sive lase, vendar je prekrivnost manjša kot pri trajnih barvah.
Pri sivih laseh je učinkovit predvsem:
- Če imate manj kot 30 % sivih las
- Če želite mehkejši, naravni učinek brez ostrega narastka
Kako dolgo zdrži preliv na laseh?
Večina prelivov se postopoma izpira v 4 do 8 tednih, odvisno od:
- Tipa las – bolj porozni lasje barvo zadržijo dlje
- Pogostosti umivanja – pogostejše pranje pospeši izpiranje
- Uporabljenega šampona – agresivni šamponi barvo hitreje odstranijo. Šampon Harmony, ki je v naši ponudbi, je povsem naraven in ne vsebuje sulfatov, zato je izredno nežen in ne bo uničil preliva.
Kakšna je razlika med prelivom in trajno barvo za lase?
Preliv za lase začasno obarva lase. Je alternativa trajnim barvam, saj pigmenti ne prodrejo v globino lasu, temveč ostanejo na površini. Preliv za lase se z vsakim pranjem izpira, dokončno pa v približno 8. tednih. Prelivi so lasem prijazni, saj ne vsebujejo amonijaka in močnih oksidantov. Poglobijo odtenek las ali ga začasno spremenijo.
Trajne barve za lase so bolj agresivne, saj večina vsebuje oksidante, amonijak in ostale kemikalije, ki lasem škodijo. Amonijak odpre lasno ovojnico, peroksid lase posvetli in aktivira barvne molekule. Barvni pigmenti se nato vežejo na lase, nadomestijo naravni pigment in ustvarijo želeni odtenek.
Ali obstajajo naravne alternative sintetičnim barvam za lase?
Da, to so rastline. Rastline so najpopolnejša naravna kozmetika za nego las in kože. Poleg vitaminov in mineralov vsebujejo tudi peptide, ki prepoznajo poškodbe ovojnice lasu in jih lahko učinkovito popravijo. Nekatere izbrane rastline imajo še posebno veliko dobrodejnih učinkovin za popravljanje, moč in sijaj las.
Kako delujejo naravne barve za lase?
100 % naravne barve za lase (rastlinske) so najpopolnejše barvilo za naše lase. Lase pri barvanju ne poškodujejo in jim poleg bogate obstojne barve nudijo tudi popolno nego. Dobro prekrivajo sive lase, pospešujejo rast las in skrbijo za zdravo lasišče. Vse rastline so presne – v obliki finega prahu. Pri pripravi zmesi za barvanje las spoštujemo zakonitosti rastlin, ki jih staroselci poznajo že tisočletja. Spoštovanje rastlin in upoštevanje njihovih zahtev zagotavlja bogato, globoko barvo, dobro prekrivnost in trajno obstojnost barve las.
Komu še posebej priporočamo rastlinske naravne barve za lase?
Primerne so predvsem za nosečke, doječe mamice, alergike in bolnike, ki okrevajo po kemoterapiji. Ekološke naravne rastlinske barve za lase niso primerne le za rdečelaske, saj lahko z njihovimi kombinacijami dosegamo črne, rjave, kostanjeve in pšenične odtenke las.
Kako pravilno nanesemo zmes na lasišče?
Zmes vedno nanašamo na suhe umite lase. Pred barvanjem zmes še enkrat dobro premešamo, da postane gladka. Roke si zaščitimo z lateks zaščitnimi rokavicami in okrog ramen ogrnemo zaščitno ogrinjalo. Zmes na lasišče nanašamo s silikonsko spatulo. Z nanašanjem začnemo na prednjem delu lasišča. Zmes nanašamo po prečah, ki so v razmaku 1 cm. Ko zaključimo z nanašanjem na sprednjem delu (od ušesa do ušesa), začnemo zmes nanašati še na zadnjem delu lasišča, od temena proti vratu. Pri dolgih laseh zmes po dolžini las nanašamo s prsti. Ko končamo z nanašanjem, predel kože ob lasišču zaščitimo s približno 5 cm širokim trakom, ki smo ga naredili iz kuhinjskih papirnatih brisačk v roli. Da se zmes ne bi zasušila na lasišču, glavo ovijemo še s prozorno folijo za živila. Zmes pustimo delovati 4 ure.
Kako speremo zmes z lasišča?
Po 4 urah odstranimo prozorno folijo in lase izpiramo toliko časa, da z njih odteče vsa zmes. Nato si na lasišče in lase nanesemo šampon in ga dobro vtremo, s čimer odstranimo vse ostanke zmesi, ki se je oprijela lasišča in las. Zatem lase splaknemo in posušimo. Dokončna barva las se bo razvila 48 ur po umivanju.
Kako skrbeti za lase po naravnem barvanju?
Da bi podaljšali obstojnost barve in ohranili zdravje las:
- Uporabljajte nežne šampone brez sulfatov. Šampon Harmony nežno očisti lasišče, ne vsebuje parabenov, sulfatov in sintetičnih parfumov in je primeren za vse tipe las.
- Izogibajte se vroči vodi pri pranju las
- Nahranite lase z amlinim oljem, ki poudari naravno barvo las in jih zaščiti pred izsušitvijo.
Zaključek
Preliv za lase je odlična izbira za tiste, ki želijo naravno osvežiti barvo las brez trajnih sprememb. Če želite brez kemikalij poudariti svojo barvo, so rastlinske barve, kot so kana, indigo, sena, amla in hibiskus, odlična alternativa. Sedaj smo odgovorili na nekatera ključna vprašanja v povezavi s prelivom za lase forum. V kolikor potrebujete odgovor še na kakšno vprašanje, vam z veseljem svetujemo.